Draw & Tee Times for R1 Junior Jug - Gleneagles

Draw & Tee Times for R1 Junior Jug - Gleneagles

DRAW & TEE TIMES FOR ROUNDS 1 (Kings' Course - Saturday 26th May)

GAME  TIME      Player 1        Player 2          Player 3            Player 4

#1        14:15      C. Daun      C. Johnstone    S. Logue      C. Gallagher

#2        14:24      S. Scott         B. Caton         A. O'Hagan     G. Dalziel

#3        14:33      L. Bryce-M   J. Roberts      J. Broun          C. Wilson

#4        14:42      L. Gillies       D. Walsh         I. Taggart         H. Austin

#5        14:51      L. Starth       C. Gray (KGC) C. Leeson         A.Hall

#6        15:00      C. Sharpe    C. Black       A.Thornton      L. Reynolds

#7        15:10      O. Walker    C. Barbour       J. Lockhart        E. Gray

#8        15:19      C. Gray        R. Laird           B. Clark             A. Salem

#9        15:27      S. Sandin     G. Graham      F. Matthews      J. Bell

#10      15:36      E.Orr            H. Clark         B. Carberry     F. Gardiner

#11      15:45      C. Marshall   T. Craig        A. Brisbane     F. Owenson

#12      15:54      S. Pears       C. Adam          L. Waldron     L. Fleming

#13      16:01      R. Lindsay    R. Mair            R. McAuley       E. Wheat

#14      16:10      J. Bruce        B. Hunter        R. Bain              R. Louie

#15      16:19      R. Fenwick   M. Robertson  F. Sey              P. Brown

 

DRAW & TEE TIMES FOR ROUND 2 (Queens' Course - Sunday 27th May)

Game  Time       Player 1         Player 2          Player 3           Player 4

#9       07:00      S. Sandin     G. Graham      F. Matthews      J. Bell

 #10    07:09      E.Orr            H. Clark         B. Carberry     F. Gardiner

 #11    07:18      C. Marshall   T. Craig         A. Brisbane     F. Owenson

#12     07:27      S. Pears       C. Adam          L. Waldron      L. Fleming

#13     07:36      R. Lindsay    R. Mair            R. McAuley      E. Wheat

#14     07:45      J. Bruce        B. Hunter        R. Bain             R. Louie

#15     07:54      R. Fenwick   M. Robertson  F. Sey               P. Brown

#1      08:05       C. Daun    C. Johnstone     S. Logue    C. Gallagher

#2      08:14      S. Scott         B. Caton         A. O'Hagan     G. Dalziel

#3      08:23      L. Bryce-M   J. Roberts      J. Broun          C. Wilson

#4      08:32      L. Gillies       D. Walsh         I. Taggart         H. Austin

#5      08:41      L. Starth       C. Gray (KGC) C. Leeson         A.Hall

#6      08:50    C. Sharpe    C. Black       A.Thornton     L. Reynolds

#7      09:10     O. Walker    C. Barbour       J. Lockhart        E. Gray

#8      09:18     C. Gray        R. Laird           B. Clark           A. Salem


Reserves (ranked by handicap):  1st - Daniel BULLEN; 2nd - Lewis CLARK; 3rd - Ross CONNON; 4th - Finaly SMITH; 5th - Patrick NORRIS; 6th - Jamie SEATTER ; 7th - Ben READ; 8th - Thomas RANKINE; 9th - Kyle STEEL; 10th - Sam ALLAN; 11th  - Harry ROGAN; 12th - 30th Andrew FORBES; Liam KIRKHAM; Ewan McGEOCH; Alexander EWEN; Jamie GIBB; Lewis WATT; Nicholas FAGAN; James JOHNSTON; Oliver DEVLIN; Graeme MacDONALD; Connor GRAHAM; Callum BRUCE; Cameron SWORD; Ethan MAIN; Sam CHRISTIE; Robbie BOTHWELL; Fraser LAIRD; Josh PERT; Matthew LYNAS; Leo WRIGHT

Published: 22/05/2018

Hints and tips from Paul and the team.

Ask a question

Want to compete in tournaments and get invovled?

More info